HASTA GÖRÜŞLERİ

Volkan Asan

19.11.2019

Akın hocam la bugün karşılaştık. Kendimde 20 yıllık sağlık memuruyum. Hayatımda gördüğüm ender doktorlardan biriydi kendisi mütevazi,alçak gönüllü, hastasıyla arkadaş olabilen ve güven veren bir insan Sektörde böyle hocalarimizin sayısı inşallah çoğalır. Kayinvalidemi 20 dk kadar muayene etti ve dinledi.Daha önce Samsun da 7doktor gördü ve tanı koyamadi kendisi gitmemiz gereken doktoru ve başka yerde vakit kaybetmememiz için kendi öngörüleri ni ve doktora yazı yazarak bizi uğurladı. Allah razı olsun kendisinden hocamızın.


Özlem AKSU

8.11.2019

2019 Eylül Ayında tesadüfen tanışma fırsatımız oldu. Allah’ın sevgili kuluymuşuz. Ömrü hayatımda böyle insancıl alçakgönüllü biri ile tanışmadım ki bu kişi de Doç. Dr. Bence insanlığa gönderilmiş sihirli elleri olan bir melek. Allah bin kere razı olsun. Her dileği gerçek olsun. Annem 1 yıldır yürüme güçlüğü çekiyordu 3-4 adım yürüyebiliyordu yaşı 75 mutlaka ameliyat dediler. Yaş ve tansiyon problemi vardı. Tesadüf ya karşımıza Sayın ;Doç. Dr. AKIN SABANCI hocamız çıktı . 25 eylül de Annemin Omuriliğe 3 platin takıldı fıtık alındı ve 75 yasındaki annem ertesi gün bastonsuz yürüdü ertesi gün diyorum yürümede sorun vardı. Sihirli eller dokunmuştu tabii ki de yürüyecekti. Allah sizden razı olsun şükürler olsun ki sizin gibi iyi insanlar var .Önce aileden biri oldu sanki ,sonra doktorumuz . Tek tek cevaplar veriyor sıkılmadan süreci anlatıyor. Nasıl güzel bişey insanı nasıl rahatlatıyor. Ve her şey mükemmel sonuçlanıyor. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin .Sizi ve sevdiklerinizi Rabbim korusun . Binlerce teşekkür eder şükranlarımızı sunarım. En derin saygılarımla ..


Muharrem Bulut

12.10.2019

Akın Hocam, 2017 yılında 9 yıldır süren Parkinson hastalığının karabasan gibi üstüme çöktüğü günlerde çıkmıştı karşıma. Gerçekleştirdiği.Beyin pili ameliyatı ile hayata yeniden merhaba dedim sayesinde. Aradan yaklaşık olarak 2,5 yıl geçti. Geçen yıllar boyunca kendisine olan sevgim ve saygım her geçen gün katlanarak arttı ve artmaya da devam ediyor. İnsana insanlığın yeryüzünden henüz silinmediğini hatırlatan sevgili hocam; iyi ki sizin gibi mesleğini seven, konusunda dünyada ki tüm gelişmeleri yakından takip eden, gülen yüzü, samimiyeti ve engin hoşgörüsüyle insani değerlere önem veren biri çıktı karşıma. Sizi karşıma çıkardığı için Allah'a her zaman şükrediyorum. Adınızı yakın gelecekte tüm dünyanın duyacağına yürekten inandığım güzide bir Türk hekimi olarak, sizin hastanız olmaktan gurur duyuyorum. Her dert dermanıyla gelirmiş derler ama bu derman için doğru doktoru bulmak o kadar zor ki, Yüce Rabbim umutla şifa bekleyen tüm hastalara ve ailelerine sizin gibi bir hekim nasip etsin.


ALTAN VAROL

5.10.2019

25.07.2019 tarihine kadar 12 yıl parkinson hastalığı ile mücadele ettim. Ama içtiğim ilaçların dozu yükseldikçe ve hastalığım ilerledikçe yaşam kalitem her yönden azaldı.Her işimi yapmakta zorlanıyordum.Özel hastane-Devlet Hastanesi pek çok doktora gittim.Ailece hep bir arayış, araştırma içindeydik.Sonunda beyin pili uygulamasının hasta uygun ise bu hastalıkta hastanın yaşam kalitesini fazlasıyla arttırdığını araştırmalarımız ve görsel basında da gördüğümüz üzere öğrendik.Ama asıl soru bu konuda başarılı, emin ellere kendimi nasıl teslim edeceğimdi.Sonrasında tavsiye üzerine Akın SABANCI Hocamla tanıştım.Daha yüzünü gördüğüm ve sesini duyduğum an bana verdiği enerjiyi, morali kelimelerle anlatmam çok zor.Bu duyguları sadece ben değil eşim de aynı şekilde hissetmiş. Her türlü riskleri, seçenekleri konuştuk.Önce Allah, sonra sizsiniz size güvenim sonsuz dedim ve 25.07.2019 tarihinde çok başarılı bir operasyonla beyin pilim takıldı.Ameliyat sonrası hiçbir problem yaşamadım.Kendimi psikolojik ve fiziksel olarak çok iyi hissediyordum.. Ben bir esnafım ve hastane dönüşü hemen işimin başına döndüm.Yani hedef tam yerinden vuruldu.Eğer bu hastalıkla mücadele ediyorsanız size tavsiyem, bu operasyonu düşünün ve gönül rahatlığıyla Akın Bey'in güvenli ellerine kendinizi bırakın.Zaman kaybetmeyin, sadece siz değil, aileniz, eşiniz, çocuklarınız.. herkesin hayatı sizle birlikte birden kıştan yaza dönüyor.Bu duygular paha biçilemez, Akın Hocamın hakkını asla ödeyemem.. Mesleğine aşık Doktorum Akın SABANCI Hocama, ekibine ailece ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendinize iyi bakın hocam.Bu ülkenin sizlere ve sizlerin yetiştireceği pırıl pırıl hekimlere çok ihtiyacı var. Saygılarımla.. ALTAN VAROL


ay...h

1.06.2019

Hastamızın ağrıları ve acıları nedeniyle biz de ne yapmamız gerektiğini araştırırken buradaki yorumlar sayesinde hocaya ulaştık. Hastamızın durumunun kritik olduğunu neler olabileceğini her yönüyle anlattı ama tüm samimiyetiyle bizim de hasta yakını olarak nasıl bir psikoloji içinde olduğumuzu görerek 23 Mayısta ekibiyle başarılı bir şekilde tümörü tamamen temizleyip hastamızın sağ salim ayağa kalkmasını sağlayan Çapa Tıp fakültesinin değerli Dr. Akın hocamıza ve ekibine sonsuz teşekkürler başarıları her daim yolları hep açık olsun.


ez...k

22.05.2019

Şans eseri, başka bir hastanede yer olmayışıyla denk geldiğim Akın Hocamızı daha önce hiç duymamıştım çünkü 17 yaşında birinin beyin cerrahisiyle ne ilgisi olabilirdi ki? 

Beyin kanaması geçirdiğimi öğrendiğim ve sesini duyduğum ilk andan beri Akın Hocama çok büyük saygı ve sevgi duyuyorum. Beynimdeki damar yumaklarını başarılı bir şekilde almasından öncesine dayanan kendisinden aldığım pozitif enerji ve işine bağlılık hissi, ameliyat öncesinden kendisine saygı duymama ve inanmama yetti. Akın hocam ve ekibi en iyisi!!


Zeynep KARA

14.05.2019

Geçmeyen baş ağrıları sebebiyle gittiğimiz doktor bey bizi Akın Bey’e yönlerdirdi,bu kadar sıcakkanlı,pozitif,hastalarına karşı ilgili bir doktorun hastası olmaktan dolayı içimiz çok rahattı,bir çok testlerin sonucunda Akromegali teşhisi kondu.Riskli bir ameliyattı fakat Akın Bey ve ekibi muhteşem bir iş başardı,ameliyatımız çok kısa sürmesine rağmen beyindeki kitlenin hepsi alındı.Ameliyattan sonrada kısa sürede eski yaşantıma geri dönebildim.Burdan tekrar Akın Bey’e ve ekibine sonsuz teşekkürler,allah sizin gibi işinde başarılı insanları başımızdan esirgemesin


h.....

21.04.2019

15 gün önce buraya geldik akın sabancı bir vesile ile hastamızın doktoru oldu allah razı olsun kendisinden hastamız once ALLAH sonra onun sayesinde hayata döndü müthiş bir zor beyin ameliyatı geçirdi hayati tehlikesi oldukça fazla idi cok şükür akın bey ve ekibi hayata döndürdü..kendilerine hayatında başarılar Rabbim her daim yanında olsun akın bey 'in...


fu...n

7.03.2019

Doktor Akin beyi burdaki yorumlardan hareketle tanıdım daha doğrusu Allah onu bizim karşımıza çıkardı. Babamın sağ ayağında yürüme bozukluğu vardı.Gitmedigimiz doktor çalmadigimiz kapı kalmadı.kimi psikolojik dedi kimi ender görülen vaka yapcak bir şey yok dedi her gittiğimiz kapıdan boş döndük. 2 yılın sonunda Akin Hocayla tanistik daha ilk muayenede tanıyı koydu omurilikte kist var ama emin olmak için mr istedi.Mr çektirdik acil ameliyat dedi ve bizimle o kadar ilgilendi ki dünyada hala böyle iyi insanlar var mı dedirtti bize gerçekten.her konuda hem hasta yakını olarak bana hem babama öyle guzel yaklaştı ki çok riskli bir ameliyata onun verdiği güvenle girdik.4 saatlik başarlı bir operasyonla babamı ayağa kaldırdı her anıyla bire bir ilgilendi kafamıza takılan her şeye tek tek cevap verdi geç erken demeden hem de...Allah onu da sevdiklerine bağışlasın inşallah. her daim dualarımızda olacak.ulkemizin böyle doktorlara böyle adam gibi adamlara ihtiyacı var gerçekten.


in...7

11.01.2019

Babam parkinson hastası belinde kanal daralması ortaya çıktı nöroloji doktorumuz bize Akın Bey i önerdi daha önceden kısa ve zor adımlar atan babam şuan Akın Hocamın yaptığı ameliyat ile daha uzun adımlar atabiliyor. Beline 8 vida takılmasına rağmen artık nasıl kusursuz bir iş yapılmışsa babam şuan eskisinden çok daha iyi durumda. Babam ameliyattayken demana hastası babaaannem neden bizden (aileden) birininde babamla ameliyata girmediğini onu neden yalnız bıraktığımızı sorup kızmıştı :) Ama biz biliyorduk ki Akın Hocamız doktorumuz değil abimiz gibiydi ameliyat öncesi hastalığı,ameliyatı, tedavi olayını o kadar güzel anlattıki güvenmemek elde değil. Bence bu kadar başarılı olmanın bir sırrıda insanlara vermiş olduğu değer. Bu değer sayesinde Rabbim de kendisine işinde başarılar nasip ediyor. İnsanların hayatlarına dokunan bir evlat yetiştirdiği için anne ve rahmetli babasına sonsuz teşekkür eder ellernden öperim. Hocamada Rabbim ayağına taş gözüne yaş değdirmesin inşallah...


e.....

13.12.2018

Arkadaşlar ben ilk defa bir doktor hakkında yorum yazıyorum. Arkadaş tavsiyesi üzerine gittiğim Akın Hocamızın inanılmaz enerjisi, yakınlığı ve verdiği güven ile bende inanılmaz bir etki bıraktı. Herkesin ameliyat dediğine çok detaylı ve kimsenin aklına getirmediği yönlerden bakarak değerlendirdi ve beni yönlendirdi. Çok teşekkürler Akın Hocam, sizi ve ekibinizi yürekten kutluyorum.


yu....

17.10.2018

Uzun süredir devam eden baş donmelerim neticesinde Pulat Akin Sabancı ile yollarımız kesişti. 
Olumlu enerjisi, güler yüzü ve işine olan sevdası ile beynimdeki tümörden kurtuldum. 
Ekibi ve şahsına huzurlarınızda sonsuz teşekkürler...


m.....

9.10.2018

Merhabalar 5 yildir çektiğim belfitigi icin sonunda rahata huzura kavustum kalbi güzel yuregi guzel mesleginde cok basarili olan akin sabanci hocamiza sonsuz teşekkürler allah razi olsun ondan sagligima kavustum agrilar gitti sikintilar gitti en onemlisi agri kesici ilac kullanmıyorum kesinlikle agrilari cekmeyin gidin akin hocamin degerli ellerine birakin kendinizi herkese selamlar saygilar


hi....

8.08.2018

Merhabalar ;
Parkinson hastalığı ile 7 yıldır babamla birlikte tüm aile savaşıyoruz. Buraya da İzmir'den geldik.Gitmediğimiz doktor kalmadı. Sonuç hep çaresizlik..
Ta ki ;
Kıymetli , dinamik, merhamet ve motivasyon dolu Doç. Dr. Pulat Akın Sabancı'nın sihirli ellerine gelene kadar.. 
Nasıl bir meslek aşkı, nasıl bir sabırdır bu.. Meslek deyip geçemeyiz onun yaptıklarina kutsal bir hizmet.. 
İnsanları dertlerin pençesinden söküp alan altın kalpli bi kahraman..
Çok basarılı geçen bir beyin pili ameliyatı sonrasında babam her geçen gün daha iyiye gidiyor.
Akın Bey'in söylemiyle "hedef tam onikiden vuruldu " 
Gönül rahatlığıyla kendinizi Akın Bey'e emanet edebilirsiniz..
Göreceksiniz sizi sizden daha iyi düşünecek..
Onu yetiştiren tüm ailesine ve hocalarına da sonsuz sevgiler


ba...k

20.06.2018

Sayın Pulat Akın Sabancı hocama çok teşekkürlerimi sunuyorum. 11-06-2018 tarihinde bel fıtığı ameliyatı oldum. Kendisini tanıyana kadar ameliyattan çok korkan, yaşam kalitesi sıfır ağrılarla yaşamaya çalışan biriydim. Şimdi yeniden doğmuş gibiyim. Çevremde ki benim gibi olan dostlarıma tavsiye ediyorum.Hocama sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Muharrem BULUT

2.06.2018

Ben yaklaşık 9 yıldır parkinson hastasıyım ve artık bununla yaşamak bana bir kader gibi geliyordu. 2018 yılında Sevgili doktorum değerli insan Doc.Dr. Akın Pulat Sabancı bunun bir kader olmadığını bana ifade edene kadar çok sayıda değişik ünvanlarda doktora gittim. Ama ben Akın Bey gibi hastanın psikolojisini çok iyi anlayan, konusuna son derece hakim, özverili, güleryüzlü, işine aşık ve hastalarına sürekli pozitif enerji verip onları onere eden birini bugüne kadar hiç görmedim. Doç. Dr Akın Pulat Sabancı hocamın yaptığı parkinson için beyin pili ameliyatı sayesinde hayata sanki yeniden geldim . Artık normal hayatımı sürdürüp istediğim yere gidip istediğim tüm aktiviteleri kimseye ihtiyaç duymadan yapabiliyorum. Bu nedenle; parkinsonu benim için sıradan bir hastalığa çeviren değerli Hocama çok şey borçluyum. Beyin cerrahi konusunda etrafında kim bir şey soruyorsa Doç. Dr. Akın Pulat Sabancı Hocamı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Parkinson bir son değil beyin pili ile yeniden doğmaktır. Bunun içinde önce Allah'a sonra da Hocama dua ediyorum.


Hande ÇAĞLA

18.04.2018

Hipofiz tümürü ameliyatı olmak için Akın hocama gittiğimde korkuyordum fakat Akın hocamın sıcak ve güvenilir konuşmalarıyla korkum kalmadı.tümörün büyük olmasına rağmen Akın hocam bir seferde tamamen tümörü temizledi.tecrübe ve bilginin çok iyi olduğu, yardım ve hizmetin tam olduğu Çapa tıp fakültesi Doç.Dr. Akın hocama, nöroşurirji doktor ve hemşirelerine sonsuz teşekkürler. 


Canan ŞENCAN

14.03.2018

Müthiş insan;bir buçuk ay süren ve hiç bir ağrı kesicinin kesmediği ağrılarım ve uykusuz geçen korkunç dönemimde araştırdığım doktorlar arasında ikna olup randevu alıp gittiğim beyin ve sinir cerrahisi doktoru.AKIN PULAT SABANCI muayene ve MR dan sonra ameliyat kararı ve sonuçları, riskleri anlatımı sonrası ameliyata hazırlandık.İçimde hiç bir korku kalmamıştı.Akın hocam güneş gibi sımsıcak ve apaydınlık olarak umut oldu.ameliyatta anestezi anında hocamı göremeyince;Akın hocam nerede? dediğimde buradayım dediği an yüreğime yine ışıklar saçtı.Güven içerinde o müthiş insanın becerikli elleri ile bütün ağrılarım ameliyat sonrası geçmişti.Ameliyat riskleri kronik hastalıklarım olan tip1 diyabet,hipertansiyon,hipo tiroidi,aritmi sorunlarımla girdiğim ameliyat sonrasında da Akın hocam ve ekibi devamlı kontrollerini sürdürdüler.Her hangi bir sorumda telefon ile ulaşabildim.Akın hocam ve ekibine tekrar çok teşekkür ediyorum.İYİ Kİ VARSINIZ.İçinde insan sevgisi, meslek aşkı olan, fedakarca dertlerimize derman olan,insancıl değerleri koruyan saygıdeğer Akın hocam, ekibi ve tıp çalışanlarının Tıp Bayramını da kutlar daha iyi,imkanlarla görev yapmalarını dilerim.


g.....n

1.09.2017

Allah ondan razı olsun. 4 aylık oğlum Gökhan kafalsından 7 cm tümör 10 cm kisti tek ameliyat da çıkarttı. Tümör kötü huylu çıktı ancak akın beyin başarılı ameliyatı sayesinde 1 ay sonra cektirdigimiz mr da tümör gözükmedi. Yani tümör un tamamını temizlemiş. 7 saat süren ameliyat dan çıkışını ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. Doktorun ameliyattan çıktığında boynu tutulmuştu. Allah sizin gibi doktorları başımızdan eksik etmesin


f-...y

15.06.2015

8 haziranda 5 yaşındaki kızımın beyin ameliyatını yapan Akın bey ve ekibine minnettarız.Zamanında müdahale ile kızımın hayatını kurtardı.Bugüne kadar tanıdığım en kararlı,en net konuşan,en başarılı hekim.


fa...r

8.06.2015

4 haziran 2015 perşembe günü İstanbul Üniversitesi Nöroşirürji bölümünde Dr. Akın Sabancı'nın tedavisi ile ve ekibi ile birlikte yaptığı başarılı operasyon sayesinde sağlığıma kavuştum. kendisine ve ekibindeki bütün arkadaşlarına çok çok teşekkürler ediyorum.


Necla TUNCAY

11.08.2014

SAYIN AKIN SABANCI yaşının genç olmasına rağmen kendini çok güzel geliştirmiş ve yetirmiş... cesaret ve bilginin güzel bir karışımını kendisinde gördük ve orun duyduk ilerde Türkiyede ve inşallah yurt dışında sayılı cerrahlarımızdan olacağına hiç şüphem yok... dualarım onunla... çok iyisin çok güzelsin... herşey gönlünce yüreğince olsun SEVGİYLE KAL.... NECLA TUNCAY


se...z

11.01.2014

ben karabuk unıversıtesı araştırma hastanesınde gorev yaparken tanıstıgım sayın hocamın sayesınde bel fıtığımdan kurtuldum kendısının genc olmasına rağmen bılgı becerısıne kendıne olan muthıs guvenıne ıstınanen kendımı emanetettım cok saglıklıyım hocama tesekkur ederım ALLAH razı olsun adam gıbı adamı karabuktetutamadığımız ıcın cok uzgunum


is...l

8.03.2013

Yİ BİR HEKİM. ANNEMİ GÖSTERDİK KENDİSİ ÇOK İLGİLENDİ. MESAİ SAATİ DIŞI OLMASINA RAĞMEN GECE İKİ DEFA GELİP, DURUMUNU KONTROL ETTİ. KENDİSİNE AİLEMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM